Zakrslá plemena s hototskou kresbou


a) Zakrslý hototský bílý

na rozdíl od svého středního příbuzného není samostatným plemenem, ale pouze barevným rázem plemene "zakrslý barevný".

Tento barevný ráz vznikal ve 20. století v Německu, čímž se také od hototských bílých liší. Linie tohoto plemene vznikaly na obou polovinách Německa kvůli tehdejšímu rozdělení samostatně, lišil se postup i typ zvířat. Jejich převoz byl zakázán, ale i tak se nakonec podařilo linie zkřížit.

Je velmi těžké sehnat nepříbuzné jedince a v ČR se řadí mezi velmi vzácně vídaný barevný ráz zakrslého králíka.

 

b) Zakrslý rex hototský bílý

Spadá pod plemeno "Zakrslý rex", které má mnoho barevných rázů, tak, jako rexi střední velikosti. Aktuálně je o něm doloženo velice málo informací a ráz hototské kresby zakrslého rexe není v ČR takřka vůbec viděn, nebo opravdu vzácně. Na jeho šlechtění se podíleli například p. Josef Jílek, Bernhard Glutting z Německa a p. Vladimír Dvořák. Úspěšně tak vytvořili jednu linii. Kdo však vytvoří další, je do dnes stále záhadou. 

 

c) Zakrslý beran hototský bílý

stejně jako jeho 2 zakrslí "příbuzní", ani on není samostatným plemen, spadá pod plemeno "zakrslý beran". Je však o něco větší, protože zakrslí berani dosahují ideální hmotnosti mezi 1,5 - 2,0kg. 

Ani o tomto rázu se toho příliš neví, jejich chovatelů po ČR je o něco více, než chovatelů Zhb, ale na výstavách také nejsou moc často vídáni. 

Jsou také oblíbení v Německu, ale původ jejich vzniku bohužel neznám.

TOPlist
http://www.zhb-kralicci.wbs.cz.html
aktualizováno: 19.01.2020 17:21:11