O MNĚ


 

Dobrý den všem návštěvníkům,

Mé jméno je Johana Vinšová, chovám králíky plemene zakrslý barevný, ráz hototský bílý. Chovu králíků se věnuji od svých 13 let a kromě výstav a setkání s chovateli jsem se v letech 2012 - 2015 aktivně účastnila vědomostní soutěže zvané "OLYMPIÁDA MLADÝCH CHOVATELŮ", neboli OMCH jako soutěžící a v roce 2016 jako II. vedoucí okresu Kolín.

Výsledky chovatelské olympiády v období 2012 - 2015:

Celostátní kolo OMCH 2012 Čáslav: 4. místo, králíci II. kategorie

Mezinárodní kolo OMCH 2013 Praha: 2. místo, králíci II. kategorie, v rámci celostátního kola 2. místo

Celostátní kolo OMCH 2014 Tábor: 1. místo, králíci II. kategorie

Mezinárodní kolo OMCH 2014 Nitra, Slovensko: 2. místo, králíci II. kategorie

Mezinárodní kolo OMCH 2015 Ostrava, 3. místo, králíci II. kategorie , v rámci celostátního kola 1. místo

Kromě toho jsem se ve 3. ročníku zúčastnila dvou kol středoškolské odborné činnosti se svou odbornou prací na téma genetiky kvalitativních znaků.

Školní kolo SOČ 2016 Praha, Gymnázium Botičská: 2. místo, kategorie 07 - zemědělství, potravinářství, vodní a lesní hospodářství

Krajské kolo SOČ 2016 Praha, dům mládeže: 2. místo, kategorie 07 - zemědělství, potravinářství, vodní a lesní hospodářství

Jsem studentkou druhého ročníku molekulární biologie a biochemie organismů na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Ráda fotím, ikdyž žádné umělecké zázraky nedělám. Proto neváhejte a sledujte můj chov na instagramu pod přezdívkou @instahotots. :-) Kromě toho se také věnuji boulderingu a dalším zájmům.

První zakrslé králíčky jsem si přivezla v roce 2010 až po úhynu svého tehdy nejoblíbenějšího mazlíčka - morčete. Jednalo se o páreček králíků zakrslých hototských bílých - Maggie a Kexíka bez rodokmenů. Odchovy a poznatky o králících mě natolik zaujaly, že jsem postupně zjišťovala víc a víc a v březnu roku 2012 po pár úspěšných odchovech oficiálně vstoupila do ZO ČSCH v Kolíně.


Chtěla bych se veřejně se všemi svými příznivci, přáteli i nepřáteli podělit o nemalý úspěch.

V sobotu 9. prosince 2017 se nejlepší čtveřice mnou odchovaných zvířat zúčastnila speciální celostátní výstavy zakrslých králíků v Novém Bydžově jako kolekce “chovná skupina.” Jejich výsledky možná překvapily nejen mě, ale i široké okolí včetně konkurence.

Podařilo se nám totiž v rámci barevného rázu “hototský bílý” zvítězit s rekordními 379,5 body. Vzhledem k tomu, jak vzácně se tento ráz zakrslého králíka v ČR stále vyskytuje a jak těžké je sehnat takové kralíky ve vysoké kvalitě, mohu toto považovat za revoluční úspěch.

O toto překrásné a vyrovnané ocenění se zasloužili tito jedinci:
1,0 Victor oc. 95,0 b
0,1 Kai oc. 95,0 b
0,1 Harley oc. 95,0 b
0,1 Carmen oc. 94,5 b


Foto Evropská show  Herning, Dánsko 2018.  Foto s chovateli reprezentujícími Kanadu a Francii, včetně mého dlouholetého známého, Bernharda Gluttinga. Tento člověk je pro mě velkým vzorem a doufám, že se v následujících letech budeme setkávat častěji.

Bernhard Glutting mi velmi pomohl se zahájením chovu v březnu roku 2012, kdy jsem si díky němu a mým rodičům poprvé dovezla pár od brémských chovatelů Jutty Guttmann a Johanna Revense.

Linie, kterou jsem díky těmto lidem rozjela o pár let později, se od té doby posunula neuvěřitelným směrem. Za to jim mnohokrát děkuji.

TOPlist
http://www.zhb-kralicci.wbs.cz.html
aktualizováno: 19.01.2020 17:21:11
Jak se Vám líbí náš web?
1 2 3 4 5