VÝSTAVNÍ ÚSPĚCHY

aneb čeho se podařilo dosáhnout od roku 2011?


 

2016: TICHO PO PĚŠINĚ

 

2017: VELKÁ VÝHRA

Až to tohoto roku o nás nebylo příliš slyšet. Chov se vyvíjel, zvířata získávala průměrná ocenění a mj. jsem se pokoušela investovat do regeneračního křížení zakrslých hototských rexů. To se mi bohužel vzhledem k časovému vytížení nepodařilo.

Nicméně, od Williho Zimmermanna ke mně tento rok docestoval samec Dorian, oceněný dle evropského standardu 96,5 body. A tak se zrodily dvě hvězdy, samičky Kai a Cali, jejichž rodiči byli právě Dorian a Cesmina. Kai ukázala svou skvělou formu zejména na okresní výstavě ve Štítarech, kde jako historicky první zvíře z mého odchovu získala ocenění "vynikající" a s excelentními 96,0 body pomohla  k zisku čestné ceny za CHS kolekci s celkovým součtem 377,0 bodu. Na tomto bodovém součtu se dále podíleli: Cali (94,5), Dario (94,0) a Destiny (93,0).

 

O několik měsíců později následoval velký rozjezd. V roce 2017 se odchov mláďat velmi dařil a v tomto roce nás čekala jedna velká premiéra, na kterou jsem spoustu let svoje zvířata šetřila. Chtěla jsem počkat až přijde rok, kdy budou dostatečně připravená.

Na podzim jsme získali dvě velmi dobrá ocenění, jedním z nich byla znovu čestná cena za CHS kolekci na okresní výstavě ve Štítarech, kde odchovanci zlomili rekord z roku 2016 s celkovým součtem 378,0 bodu. Na této kolekci se podíleli: Kai (95,0), Carmen (94,5), Harley (94,5) a samec Victor (94,0) narozený v březnu 2017 samičce Kai. Síla zvířat narozených v tomto a předešlém roce nás nakonec dovedla až k vyznamenání čestnou cenou na celostátní výstavě zakrslých králíků v Novém Bydžově s rekordním a doposud nejvyším hodnocením kolekce 379,5 bodu, 3x 95,0 a 1x 94,5 bodu.


 

2012: ROK IMPORTU

 

2013: KROK ZA KROKEM

V této sezóně byl pro kvalitní start chovu klíčový dovoz nových zvířat. Rolí hlavních hvězd se v tomto roce ujali vůbec první králíci dovezení ze zahraničí. Byli jimi samička Alice a samec Dexter. Oba pocházeli od chovatelů ze severního Německa a jejich úspěšné předání zajistil můj blízký přítel Bernhard Glutting.

Tato německá linie si hned pár měsíců po příjezdu získala obdiv, když oba jedinci zabodovali na tradiční velikonoční výstavě v Přelouči, kde jim bylo uděleno po 95,0 bodech a Alice si odvezla čestnou cenu. Podotýkám, že v té době mi bylo teprve 14 let. Získat takto vzácná zvířata v tak vysoké kvalitě bylo velkým skokem kupředu. Hned na jaře jsem se mohla těšit z prvního mláděte, Diany, která postupem času  získala ocenění několikrát po 94,5 b.

 

Po prvním dovozu následovala na konci roku 2012 návštěva evropské výstavy v Lipsku. Protože pár zvířat pro mě nebyl dostačující, zkontaktovala jsem původní chovatele, od kterých jsem získala Alice a Dextera. A tak se v chovu objevili samička Chanel a samec Paris. 

A byl to právě jejich vrh, který stočil veškeré posuny kladným směrem. V květnu roku 2013 přišla na svět tři mláďata a jedním z nich byla i samička Cesmina. Na začátku byly výsledky chabé, mláďata hototských se vyvíjí dlouho. Triumf však na sebe nenechal dlouho čekat a Cesmina, si na stolním bodování ve Štítarech jako první odchovanec vysloužila 3. cenu s 95,0 body. Hlavním posunem v této linii byla kvalitní kresba kroužku a velmi dobrá záď zděděná po matce Chanel. 

 

TOPlist
http://www.zhb-kralicci.wbs.cz.html
aktualizováno: 19.01.2020 17:21:11