CHARAKTERISTIKA HOTOTSKÉ KRESBY


...je velmi jednoduchá, protože kresbu hototského králíka tvoří jediný plemenný znak. Je jím oční kroužek, který stejnoměrně lemuje každé oko králíka zvlášť. 

U všech plemen by měl vypadat stejně, jeho doporučená šířka je 3 - 5mm, uznané rozmezí 3 - 8 mm. Je-li kroužek užší nebo širší, považuje se to za výlukovou vadu a králík je tedy ohodnocen nulou. Oční kroužky nesmí být přerušované, mírné zoubkování kresby se hodnotí srážkou bodů. 

Mimo kresbu by měl být králík celý bílý, nebo bez velkých skvrn. Pigmentace drápu není povolena, měly by být průsvitné. Po těle může mít králík malé tečky, které mají v průměru méně jak 5mm. Jsou-li větší, jedná se opět o vadu.

Barva očí hototských králíků je tmavě hnědá, nikoliv modrá nebo jiná. Občas se u nich vyskytují takzvané "klínky", což jsou modré pigmenty v očích. Považují se opět za výlukovou vadu. Barva řas může být bílá i černá, nehodnotí se. Barva vousků se předpokládá bílá, ale může se stát, že se vyskytnou jedinci s ojedinělými tmavými vousky, nehodnotí se. 

V závislosti na daném plemeni se liší délka a typ srsti, hototská kresba je prozatím uznána pouze u plemen s normální a krátkou, neboli rexí srstí. Kromě toho se pak šlechtí ještě zakrslý teddy v hototské kresbě, který, pokud uspěje u hodnotící komise, bude prvním dlouhosrstým plemenem s hototskou kresbou.

TOPlist
http://www.zhb-kralicci.wbs.cz.html
aktualizováno: 19.01.2020 17:21:11